Phoenix cuvée

Phoenix cuvée

Víno intenzívnej rubínovej farby, vo vôni predostiera zaujímavé zosúladenie ovocia: moruša, slivka a maliny, čerešne, višne, jemná údená chuť. Interesantnosť mu dodáva vďaka bariku priplichtený nádych toastu. Víno je krásne zosúladené, hravé a prítulné. Dochuť je veľmi dlhá, prenikavá s harmonickým ukončením.

13,45 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2015

Charakteristika obdobia

Rez viniča sa skončil už uprostred januára a slabá zima zapríčinila skoré jarné pučenie. Kým vo februári bolo studené počasie, od marca do júla sa postupne zvýšila denná teplota pričom priemerné mesačné zrážky boli vyvážené. Bobule krásne rástli a zreli a 11.auguta, od ročných priemerov skoršie sa začalo vinobranie. Oberané strapce boli zdravé a na kvalitu muštu nemali vplyv ani októbrové dažde. Z posledných rokov tento ročník produkoval najkrajšie a najvyváženejšie výsledky, hodnoty čo sa týka množstva a aj extra vysokej kvality.

Odroda hrozna

Cabernet Franc, Pinot Noir, Modrá frankovka, Merlot, Syrah

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy, Ördögárok

Vek viniča

18 - 33 rokov

Metóda výroby

Stredne vysoký kordón, 230x120 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

Začiatok septembra - stred októbra

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v oceľovom tanku, biologické uvoľňovanie kyseliny jablčnej ale už v drevených sudoch. Víno Cabernet sa dozrievalo v druhýkrát a tretíkrát plnených barikových sudoch a ostatné druhy vín vo veľkých drevených sudoch 12 mesiacov

Obsah alkoholu

13,0 % V/V

Extrakt bez cukru

28,3 g/ l

Obsah kyselín

5,2 g/ l

Zvyškový cukor

1,2 g/ l

Charakteristika vína

V pohári sa ukazuje temperamentná fialkastá odtieň, víno s hĺbkou stredného tela. Vo vôni cítime pražené znaky, zrelé až prezreté ovocia, čerešňu, višňu, jahodu, morušu, korenené s málo čiernym korením. V chuti cítime červené a čierne lesné bobuľoviny, napnuté taníny a elegantné kyseliny. Je to perfektne vyvážené elegantné víno s bohatou dochuťou.

Stupeň zrelosti

Víno sa veľmi dobre pije i teraz, ale jeho vrchol dosiahne až okolo roku 2019 – 2020.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info