Cabernet Sauvignon barrique

Cabernet Sauvignon barrique

Vo vôni dominuje úžasná komplexnosť ovocnosti, krásne dezertné vône, višne, ríbezle, černice. Táto ilúzia je ešte umocnená pikantnou arómou korenín. Kyseliny držia víno v rovnováhe, taníny sa časom krásne sčešú do jeho mocného tela. Typická je pre neho dlhá a prenikavá dochuť.

17,14 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2015

Charakteristika sezóny

 V zimnom období, ako nezvykle bola mierna zima. Pučanie tohto roku sa začalo skôr, závisiac od sorty koncom apríla, a skončilo sa uprostred mája. Po tomto období nebolo intenzívne trvalé teplo a tak aj rast sa spomalil. Aj leto sa skôr stalo premenlivým a striedali sa daždivé a slnečné obdobia. Pomalý rast trocha vytlačil aj začiatok oberačky, a preto odrody so skorším zrením dávali skôr ľahšie a voňavé vína. Pri neskorších odrodách sa ešte raz ukázalo dobré počasie a v prípade druhov cabernet a merlot tiež sa ukazovali vysoké stupne muštov. Zdalo sa že sezóna bola macošská, ale v konečnom dôsledku sa dá nazvať ako úspešný, vydarený ročník.

Odroda hrozna

Cabernet Sauvignon – 100 %

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy

Vek viniča

17-32 rokov

Obdobie zberu

Od stredu až do konca októbra

Spôsob výsadby

Strene vysoký kordón, 230x120 integrovaná produkcia

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala sčasti v nerezových tankoch cca 10 dní. Biologické uvoľňovanie kyseliny jablčnej prebiehalo už v drevených sudoch. Víno dozrievalo v druhý a tretíkrát použitých barikových sudoch 16 mesiacov.

Obsah alkoholu

14,0 obj. %

Extrakt bez cukru

32,4 g/l

Obsah kyselín

5,8 g/l

Zvyškový cukor

2,5 g/l

Charakteristika  vína

V pohári cítime zadymené, mäsité a slané arómy. Vo vôni a v aróme preukazuje výnimočne vibrujúce, intenzívne znaky ovocí ako višňu, šípky, malinu a slivku. Pri pití prítomné taníny napovedajú vážnosť a zo zrenia v malých sudoch vzniknuté sladké koreniny ešte viac zintenzívnia tieto pocity. Dúšok je príjemný s dôrazom ovocia, pričom sa netlačia do popredia kyseliny trieslové. Pri pití cítime rovnováhu a rovnakou mierou aj bohatú príchuť.

Stupeň zrelosti

Víno sa veľmi dobre pije i teraz, ale jeho vrchol dosiahne očakávajúc až okolo roku 2020 – 2021.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info