Cabernet Sauvignon barrique

Cabernet Sauvignon barrique

Vo vôni dominuje úžasná komplexnosť ovocnosti, krásne dezertné vône, višne, ríbezle, černice. Táto ilúzia je ešte umocnená pikantnou arómou korenín. Kyseliny držia víno v rovnováhe, taníny sa časom krásne sčešú do jeho mocného tela. Typická je pre neho dlhá a prenikavá dochuť.

17,14 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2014

Charakteristika sezóny

Zima bola chladná a podstatne dlhá. Od apríla bolo krásne slnečné počasie až do júla, kedy sa ochladilo a začali prehánky. Pršalo v krátkych obdobiach no vo veľkom množstve vo forme prietrže mračien. Začiatkom augusta bolo opäť krásne letné počasie s vysokými teplotami. Toto pretrvávalo až do konca vinobrania, teda do prvej polovice októbra. Priemerné letné teploty 25- 28 stupňov pretrvávali počas celého obdobia, ktoré možno povedať, že bolo takmer  bez zrážok. Hrozno sa po celý rok krásne vyvíjalo, vinohrady preukazovali nádhernú vitalitu.

Odroda hrozna

Cabernet Sauvignon – 100 %

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy

Vek viniča

15-30 rokov

Počet krov na 1 hektár

5 400

Výnosnosť na 1 hektár

40 hl

Obdobie zberu

Od stredu až do konca októbra

Spôsob výsadby

Strene vysoký kordón,

230x120 integrovaná produkcia

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala sčasti v nerezových tankoch cca 10 dní. Biologické uvoľňovanie kyseliny jablčnej prebiehalo už v drevených sudoch. Víno dozrievalo v druhý a tretíkrát použitých barikových sudoch 16 mesiacov.

Obsah alkoholu

14,5 obj. %

Extrakt bez cukru

31,1 g/l

Obsah kyselín

5,2 g/l

Zvyškový cukor

1,7 g/l

Dostupnosť vína

marec 2016

Charakteristika  vína

Vo vôni dominuje úžasná komplexnosť ovocnosti, krásne dezertné vône, višne, ríbezle, černice. Táto ilúzia je ešte umocnená pikantnou arómou korenín. Kyseliny držia víno v rovnováhe, taníny sa časom krásne sčešú do jeho mocného tela. Typická je pre neho dlhá a prenikavá dochuť.

Apelácia

DHC- Villány, Classicus

Zrelosť vína

Víno sa veľmi dobre pije i teraz, no jeho vrchol očakávame až okolo roku 2017 –  2018.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info