Fekete Járdovány

Fekete Járdovány

Suché červené víno, ročník 2017.

8,70 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2017

Charakteristika sezóny

Ideálny bol tento ročník s vysokými priemernými teplotami, s dostatočnými vlahami a bez extrémností. Ďakujúc viacročným biologickým ochranám rastlín na dnes bobule strapcov boli také pružné a tvrdé, že sami už dokážu brániť voči chorobám, tak s chorobami sme nemali starosti. Aj nás prekvapila výnimočná ovocná aróma, čo sme objavovali toho roku aj v bobuliach strapcov, vinobranie bolo v čase optimálnych zrelostí strapcov, preto vkladáme veľké nádeje do vín tohto ročníka.

Odroda viniča

100% fekete járdovány

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy, Ördögárok

Vek viniča

11 - 13 rokov

Obdobie zberu

Október 2016

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x160 integrovaná produkcia

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v nerezových tankoch, uvoľňovanie kyseliny jablčnej v drevených sudoch. Dozrievalo v druhýkrát použitých barikových sudoch 16 mesiacov.

Obsah alkoholu

13,5 obj. %

Extrakt bez cukru

31,2 g/l

Obsah kyselín

5,2 g/l

Zvyškový cukor

1,3 g/l

Technológia výroby

Víno dozrievalo 12 mesiacov v druhýkrát plnených barikových sudoch.

Charakteristika vína

Víno je tmavého rubínového odtieňa s reflexiami do fialova. V chuti je cítiť zrelé ovocia, čiernu ríbezľu a višňu, ďalej trochu čiernej kávy, sladké korenia, znaky sudov a spoločne s vôňou tvoria rovnakou mierou vybuchnúci celkový dojem. Pitím prítomné kyseliny vína a intenzívne arómy ovocia sa spárujú výnimočnou eleganciou, kým štruktúra tanínov napovedá viacročné zásoby tohto vína. Kým toto víno je ešte mladé, ale v skutočnosti je už teraz vzrušujúce a výnimočné

Zrelosť vína

Víno sa veľmi dobre pije i teraz, ale pár rokov zrenia ho ešte viac kvalitatívne zjemnuje.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info