Fehér Frici (perlivé cuvée)

Fehér Frici (perlivé cuvée)

Víno je krásnej slamovožltej farby. Jeho krásne hravé bublinky symbolizujú, že sa jedná o frizante. Prítulné arómy, ktoré sa v ňom objavujú, symbolizujú charakter leta. Vo vôni sa črtajú zrelé broskyne, egreš a poľné kvetiny. Víno je priateľským spoločníkom pri romantickej večeri i pri posedení s priateľmi.

8,58 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2019

Charakteristika obdobia

Zimné obdobie bolo atypicky slabučké. Pučenie skončilo skoro- koncom apríla až v strede mája, no následne nebolo stabilné intenzívne teplo, čo opäť spomalilo rast. V lete bolo počasie veľmi premenlivé, daždivé sa striedalo so slnečným. Pomalé dozrievanie posunulo i čas vinobrania, zo skorej zrejúcich odrôd sa vyvinuli ľahké voňavé vínka. Neskôr zrejúce odrody ešte obohatilo teplé slniečko, čo prispelo ku vývinu krásnych  Cabernet-ov a Merlot-ov.

Odroda hrozna

Királyleányka,Rizling vlašský, Sauvignon blanc, Muškát Ottonel

Pôvod hrozna

Siklós, Villány

Oblasť

-

Vek viniča

Približne 31

Vinič/ hektár

5000

Výnosnosť hrozna

80hl/ ha

Metóda výroby

Stredne vysoký kordón, 230x160 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

Stred augusta

Príprava vína

Fermentácia prebiehala v nerezových tankoch pri nízkej teplote. Víno nedozrievalo v sude, čerstvo sa plnilo do fliaš. Pri plnení do fliaš sa pridávala zmes oxidu uhličitého.

Obsah alkoholu

12 %

Extrakt bez cukru

19,2 g/ l

Obsah kyselín

6,0 g/ l

Zvyškový cukor

3,4 g / l

Dostupné od

Marec 2017

Popis vína

Víno je krásnej slamovožltej farby. Jeho krásne hravé bublinky symbolizujú, že sa jedná o frizante. Prítulné arómy, ktoré sa v ňom objavujú symbolizujú charakter leta. Vo vôni sa črtajú zrelé broskyne, egreš a poľné kvetiny. V chuti sa tiež prejavujú krásne sladkasté tóny, ktoré nám už evokovala vôňa, ukončené prítulnou a plnou, stredne dlhou dochuťou. Víno je priateľským  spoločníkom pre romantickej večeri i pri posedení s priateľmi.

Apelácia

DHC- Classicus

Stupeň zrelosti

Víno prejaví svoje hodnoty, keď je správne vychladené a konzumované bezprostredne po otvorení. Odporúča sa ako aperitív.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info