Rosé cuvée

Rosé cuvée

Nádherné rosé s voňavými jahodami a malinami doplnenými jemnými mentolovými tónmi. V chuti taktiež čerstvé, zrelé ovocie s prenikavou dochuťou, ktorá krásne uzatvára celkový príjemný dojem z tohto skutočne vydareného cuvée.

5,15 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere & Schubert

Ročník

2019

Charakteristika obdobia

Tento ročník bol plný extrémov. V marci ešte mrazy spôsobili škody, v apríli už bolo teplo na úrovni letného obdobia. Jarné počasie bolo teplejšie, suchšie, kým leto spestrili prehánky. Vinobranie všetkých sort sa začal skoršie. Strapce boli zdravé a bobule boli bohaté na látky dávajúce chuť a arómu. V celku uzatvárame jeden dobrý a vynikajúci ročník.

Odroda hrozna

Frankovka modrá, Pinot noir

Pôvod hrozna

Siklós, Nagyharsány

Oblasť

-

Obdobie zberu

Stred augusta

Technológia výroby

 

Obsah alkoholu

12,79 %

Extrakt bez cukru

20,6 g/ l

Obsah kyselín

5,9 g/ l

Zvyškový cukor

0,4 g/l

Popis vína

Nádherné rosé s voňavými jahodami a malinami doplnenými jemnými mentolovými tónmi.V chuti taktiež čerstvé, zrelé ovocie s prenikavou dochuťou, ktorá krásne uzatvára celkový príjemný dojem z tohto skutočne vydareného cuvée.

Apelácia

DHC- Classicus

Stupeň zrelosti

Víno prejaví svoje hodnoty, keď je správne vychladené a konzumované bezprostredne po otvorení. Odporúčaná teplota podávania je 10- 12 ˚C

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info