Rosé Frici (perlivé cuvée)

Rosé Frici (perlivé cuvée)

Krásna sýta ružová farba, ako sme pri tomto našom cuvée už zvyknutí. Vo vôni sa objavujú chrumkavé višne, maliny, tóny ruží, do chute sa pridružuje čerstvé ovocie a príjemné kyselinky krásne doladené hravými bublinkami.

8,58 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2019

Charakteristika

sezóny

Tento ročník bol plný extrémov. V marci ešte mrazy robili škody a v apríli už bolo teplo, na úrovni letného počasia. Na jar bolo teplo, suchšie počasie, kým letné počasie spestrili prehánky. Vinobranie u väčšine druhov sa začalo skoršie. Strapce boli zdravé a bobule boli bohaté na látky tvoriace arómu a chuť vína. V celku sme uzatvárali dobrý, výnimočný ročník.

Odroda viniča

Medoc noir (menoir), Merlo

Pôvod hrozna

Nagyharsány

Oblasť

-

Vek viniča

34 rokov

Obdobie zberu

Stred augusta

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x160 integrovaná produkcia

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v nerezových tankoch pri nízkej teplote. Víno nedozrievalo v sude. Čerstvé sa plnilo do fliaš a  pridávala sa zároveň do nich zmes oxidu uhličitého.

Obsah alkoholu

11,50  obj. %

Extrakt bez cukru

20,5 g/ l

Obsah kyselín

5,7 g/ l

Zvyškový cukor

1,8 g/ l

Charakteristika vína

Víno sa prejaví v pohári vibrujúcou farbou a vôňou. V chuti dominuje hlavne jahoda a višňa, ďalej dotvárajú znaky kvetov so stopami citrusov. Toto víno charakterizujú krehké ovocia a krásna rovnováha arómy a vône. Osvieženie a čerstvosť cítiť pri pití nového vína ROSÉ FRICI, vo vynovenom šate.

Zrelosť vína

Víno prejaví svoje hodnoty, keď je správne vychladené a pije sa bezprostredne po otvorení.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info