Merlot

Merlot

Absolútne typická „Merlot“ vôňa, prenikavá a okúzľujúca. V chuti je ľahšie, ako by sme očakávali predikciou čuchu, avšak napriek tomu neodolateľné. Ukrýva najmä arómy čiernych ríbezlí a moruše. Patrí k jednému z najobľúbenejších predstaviteľov vinárstva.

6,34 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere & Schubert

Ročník

2018

Charakteristika obdobia

Napriek tomu, že túto sezónu bola slabá zima a teplé leto, možno tento ročník charakterizovať ako harmonický, a to najmä vďaka dostatočným zrážkam. Hrozno sa krásne vyvíjalo, dozrelo však skôr, a preto začali oberačky už od 11. augusta. Bobule boli krásne, vitálne a zdravé. Bol to jeden z najkrajších a najvyrovnanejších ročníkov posledných čias, čo sa odzrkadľuje nielen v kvantite, ale i kvalite vín.

Odroda hrozna

100% Merlot

Oblasť

Pannon

Obdobie zberu

september, október

Príprava vína

Víno je vyrobené reduktívnou metódou na princípe riadeného chladenia. Nedozrievalo v sude, čerstvo sa plnilo do fliaš

Obsah alkoholu

13 %

Extrakt bez cukru

29,3 g/l

Obsah kyselín

5,2 g/l

Zvyškový cukor

1,5 g/l

Popis vína

Vôňa tohtoročného Merlotu je skutočne intenzívna a okúzľujúca, absolútne odrodovo charakteristická. V chuti je ľahšie, ako by sme očakávali predikciou čuchu, avšak napriek tomu neodolateľné. Ukrýva najmä arómy čiernych ríbezlí a moruše. Patrí k jednému z najobľúbenejších predstaviteľov vinárstva.

Stupeň zrelosti

Víno prejaví svoje hodnoty, keď je správne vychladené a konzumované bezprostredne po otvorení. Odporúčaná teplota podávania je 14-16 ˚C

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info