Athus cuvée

Athus cuvée

Vínko, ktoré je nositeľom mladosti, čerstvosti a sviežosti korenistými tónmi vyvierajúcimi z Cabernetu Sauvignon. Vo vôni vynikajú višne a čierne ríbezle, údené tóny. Vínko je rôznorodé, no napriek tomu komplexné, za čo vďačí 10-mesačnému dozrievaniu v sude. Taníny ešte nie sú úplne zrelé, čo signalizuje, že ešte je v ňom potenciál rozkvetu a zrenia.

7,64 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2018

Charakteristika sezóny

Rok 2018, podobne ako predchádzajúce dva roky charakterizovala atypicky slabá zima. V apríli a v septembri bolo dosť sucho, no v priebehu ostatných mesiacov napadlo v krátkych časových úsekoch dostatok dažďa. Celoročná ochrana rastlín síce miestami nastolila výzvy, ale v konečnom dôsledku výsledok bol úspešný. Vinobranie sme ukončili 20.októbra, počas neho bolo počasie dobré. Všetky odrody krásne dozreli, strapce boli zdravé s dokonalou rovnováhou cukru, kyselín a aromatických látok. Ochutnávajúc týchto nových vín vkladáme veľké nádeje do tohto vinárskeho ročníka 2016.

Odroda  viniča

Portugieser, Cabernet Franc, Pinot Noir, Syrah, Merlot

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy

Vek viniča

Priemerne 32 rokov

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x160 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

Stred septembra - začiatok októbra

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v nerezových tankoch. Potom zrenie vína pokračovalo vo veľkokapacitných drevených sudoch (25-50 hl) 10 mesiacov.

Obsah alkoholu

12,5  obj. %

Extrakt bez cukru

28,0 g/ l

Obsah kyselín

4,6 g/ l

Zvyškový cukor

 1,6 g/ l

Charakteristika vína

Je to víno s ľahším telom, v ktorom cítime zmes cigánskej višne, maliny, zrelej čerešne a jemných korení sudov. Ochutnaním dominujú znaky višne, ktorú charakteristiku cítime aj v zložení vína. Je to víno charakteristiky zmesi výrazných červených ovocí s našponovaným telom a strednou dochuťou.

Stupeň zrelosti

Toto červené víno nie je doslovne určené na archiváciu, ale jeho potenciál zrenia je 4 – 5 rokov

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info