Athus cuvée

Athus cuvée

Vínko, ktoré je nositeľom mladosti, čerstvosti a sviežosti korenistými tónmi vyvierajúcimi z Cabernetu Sauvignon. Vo vôni vynikajú višne a čierne ríbezle, údené tóny. Vínko je rôznorodé, no napriek tomu komplexné, za čo vďačí 10-mesačnému dozrievaniu v sude. Taníny ešte nie sú úplne zrelé, čo signalizuje, že ešte je v ňom potenciál rozkvetu a zrenia.

7,64 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2017

Charakteristika sezóny

Zima bola chladná a podstatne dlhá. Od apríla bolo krásne slnečné počasie až do júla, kedy sa ochladilo a začali prehánky. Pršalo v krátkych obdobiach no vo veľkom množstve vo forme prietrže mračien. Začiatkom augusta bolo opäť krásne letné počasie s vysokými teplotami. Toto pretrvávalo až do konca vinobrania, teda do prvej polovice októbra. Priemerné letné teploty 25- 28 stupňov pretrvávali počas celého obdobia, ktoré možno povedať, že bolo takmer  bez zrážok. Hrozno sa po celý rok krásne vyvíjalo, vinohrady preukazovali nádhernú vitalitu.

Odroda  viniča

Frankovka modrá – 50 %,  Cabernet Sauvignon – 25 %, Portugieser – 25 %

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy

Vek viniča

Približne 29 rokov

Počet krov vinič na 1 hektár

5 000

Výnosnosť viniča na 1 hektár

50 hl

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x160 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

september 2016

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v nerezových tankoch. Víno potom dozrievalo vo veľkých drevených sudoch ( 25 – 50 hl) 10 mesiacov.

Obsah alkoholu

13  obj. %

Extrakt bez cukru

28,3 g/ l

Obsah kyselín

5,3 g/ l

Zvyškový cukor

n.d.

Dostupnosť vína

september 2016

Charakteristika vína

Vínko, ktoré je nositeľom mladosti, čerstvosti a sviežosti s jemnými korenistými tónmi vyvierajúcimi z Cabernetu Sauvignon. Vo vôni vynikajú višne a čierne ríbezle, údené tóny. Vínko je rôznorodé, no napriek tomu komplexné, za čo vďačí 10- mesačnému dozrievaniu v sude. Taníny ešte nie sú úplne zrelé, čo signalizuje, že ešte je v ňom potenciál rozkvetu a zrenia.

Apelácia

DHC- Villány, Classicus

Zrelosť vína

Víno nie je určené na archiváciu. Jeho potenciál na odležanie je maximálne  4 – 5 rokov.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info