Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon

Cabernet je typickou odrodou hrozna v oblasti Villány, ktorá sa dozrievala barikových sudoch 16 mesiacov. Charakterizuje ju vôňa čerstvého ovocia dotvorená jemnou údenatosťou. Ovocné tóny sú dohladené mladými kyselinkami. V chuti dominujú čierne ríbezle a černice sprevádzané lahodným barikom. Prenikavú a stredne dlhú dochuť dotvára čokoláda, káva a tmavé ovocie.

11,47 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2016

Charakteristika sezóny

Zima bola chladná a podstatne dlhá. Od apríla bolo krásne slnečné počasie až do júla, kedy sa ochladilo a začali prehánky. Pršalo v krátkych obdobiach no vo veľkom množstve vo forme prietrže mračien. Začiatkom augusta bolo opäť krásne letné počasie s vysokými teplotami. Toto pretrvávalo až do konca vinobrania, teda do prvej polovice októbra. Priemerné letné teploty 25- 28 stupňov pretrvávali počas celého obdobia, ktoré možno povedať, že bolo takmer  bez zrážok. Hrozno sa po celý rok krásne vyvíjalo, vinohrady preukazovali nádhernú vitalitu.

Odroda viniča

 Cabernet Sauvignon – 100 %

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy

Vek viniča

15-30 rokov

Počet krov na 1 hektár

5 400

Výnosnosť na 1 hektár

50 hl

Obdobie zberu

Uprostred októbra

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x160 integrovaná produkcia

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v nerezových tankoch, uvoľňovanie kyseliny jablčnej v drevených sudoch. 80 % vína dozrievalo vo veľkokapacitných drevených sudoch a 20% v druhý či tretíkrát použitých barikových sudoch 16 mesiacov.

Obsah alkoholu

13,5 obj. %

Extrakt bez cukru

27,3 g/l

Obsah kyselín

4,8 g/l

Zvyškový cukor

1,3 g/l

Dostupnosť vína

november 2014

Charakteristika vína

Cabernet charakterizuje vôňa čerstvého ovocia dotvorená jemnou údenatosťou. Pri degustácií sa prejavuje jeho telo, ovocné tóny sú dohladené mladými kyselinkami. V chuti dominujú čierne ríbezle a černice sprevádzané lahodným barikom. Prenikavú a stredne dlhú dochuť dotvára čokoláda, káva a tmavé ovocie.

Apelácia

DHC- Villány, Classicus

Zrelosť vína

Víno sa veľmi dobre pije i teraz, no jeho vrchol  až okolo roku 2017 – 2018.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info