Merlot

Merlot

Vo vôni vína sa v popredí objavuje ovocie: černice, zrelé čerešne a maliny, ktoré objímajú korenisté arómy čierneho korenia a bobkového listu. Chuť je homogénna a zrelá, s jemnými tanínmi a hravými kyselinami. Jemné tóny čokolády sa dopĺňajú s karamelom a spájajú sa do príjemnej ovocnej dochute.

11,47 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2017

Charakteristika sezóny

Ideálny bol tento ročník s vysokými priemernými teplotami, s dostatočnými vlahami a bez extrémností. Ďakujúc viacročným biologickým ochranám rastlín na dnes bobule strapcov boli také pružné a tvrdé, že sami už dokážu brániť voči chorobám, tak s chorobami sme nemali starosti. Aj nás prekvapila výnimočná ovocná aróma, čo sme objavovali toho roku aj v bobuliach strapcov, vinobranie bolo v čase optimálnych zrelostí strapcov, preto vkladáme veľké nádeje do vín tohto ročníka

Odroda viniča

Merlot – 100 %

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Ördögárok, Konkoly

Vek viniča

22 – 32 rokov

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón 230x160 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

Začiatok októbra

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v oceľových kadiach, potom ešte víno dozrievalo 8 – 10 mesiacov v drevených sudoch.

Obsah alkoholu

13,5 obj. %

Extrakt bez cukru

28,7 g/l

Obsah kyselín

4,7 g/l

Zvyškový cukor

1,6 g/l

Charakteristika vína

Je to červené víno so stredným telom s bohatou arómou a v pozadí s jemnými sudovými koreninami. Vo vôni je cítiť zrelé znaky ovocí a vedľa slivky a višne sa objavujú aj trochu vanilky a škorice. Pitím toto víno je jednoznačne hravé a veľmi celistvé a jeho sviežu ovocnosť podporuje aj príjemný pocit prítomnosti kyselín a jemného tanínu.

Zrelosť vína

Víno sa veľmi dobre pije i teraz, ale jeho vrchol dosiahne až okolo roku 2021 – 2022.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info