Villány Franc

Villány Franc

Farba je tmavo rubínová s fialovými odleskami. Vôňa hlboká, intenzívna- objavujú sa tu zemité a hubové tóny obalené v horkej čokoláde, černice, čierne ríbezle. Skrýva sa v ňom invázia chutí, ťažkých, minerálnych i ovocných, ktoré sú nádherne zosúladené a dohladené kyselinami. Je to skutočne očarujúce elegantné víno s dlhým potenciálom zrenia.

24,92 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2017

Charakteristika obdobia

Bol to krásny ročník, v ktorom sa však objavilo aj zopár výziev. Na jar a skoré leto bolo veľa zrážok, niekedy i s prietržou mračien, ba objavil sa i ľadový dážď. No našťastie, leto bolo jasné a teplé, obohatené o slnečné jesenné počasie počas vinobrania. Zrodil sa tak krásny vyrovnaný ročník.

Odroda hrozna

100 % Cabernet Franc

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Csillagvölgy

Vek viniča

17-22 rokov

Vinič/ hektár

5000

Výnosnosť hrozna

25 hl/ha

Metóda výroby

Stredne vysoký kordón, 230x160 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

Stred októbra

Príprava vína

  Fermentácia prebiehala v nerezových tankoch, uvoľňovanie kyseliny jablčnej v drevených sudoch. 80 % dozrievalo v prvýkrát použitých a 20% v druhýkrát použitých barikových sudoch 16 mesiacov.

Obsah alkoholu

14,5 % V/V

Extrakt bez cukru

30,7 g/l

Obsah kyselín

4,2 g/l

Zvyškový cukor

1,5 g/l

Dostupné od

Apríl 2018

Popis vína

Farba je tmavo rubínová s fialovými odleskami, nádherne „plače“.  Vôňa hlboká, intenzívna- objavujú sa tu zemité a hubové tóny obalené v horkej čokoláde, černice, čierne ríbezle. Skrýva sa v ňom invázia chutí, ťažkých, minerálnych i ovocných, ktoré sú nádherne zosúladené a dohladené kyselinami.   Je to skutočne očarujúce elegantné víno s dlhým potenciálom zrenia.

Apelácia

DHC- Villány, Prémium

Stupeň zrelosti

Víno je vynikajúce i teraz, no jeho absolútny „výkvet“ očakávame okolo cca. okolo roku 2024-2026

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info