Solus (Merlot)

Solus (Merlot)

Typické Merlot víno vinárstva. Má tmavú, rubínovú farbu. Vo vôni sa prvotne prejavujú minerálne a sladké vanilkové tóny sprevádzané kakaom, horkou čokoládou, sušenými slivkami a ríbezľami. Skutočne šťavnaté a nádherne scelené víno, v ktorom sa prejavuje hojnosť vzácneho Villányskeho terroiru. Dochuť je dlhotrvajúca, víno je vyslovene vhodné na archiváciu.

41,54 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2017

Charakteristika obdobia

Ideálny bol tento ročník s vysokými priemernými teplotami, s dostatočnými vlahami a bez extrémností. Ďakujúc viacročným biologickým ochranám rastlín na dnes bobule strapcov boli také pružné a tvrdé, že sami už dokážu brániť voči chorobám, tak s chorobami sme nemali starosti. Aj nás prekvapila výnimočná ovocná aróma, čo sme objavovali toho roku aj v bobuliach strapcov, vinobranie bolo v čase optimálnych zrelostí strapcov, preto vkladáme veľké nádeje do vín tohto ročníka.

Odroda viniča

100 % Merlot

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Kopár

Vek viniča

15 - 21 rokov

Obdobie zberu

Začiatok októbra

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x120 integrovaná produkcia

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala v drevených kadiach .Biologické uvoľňovanie kyseliny jablčnej prebiehalo už v drevených sudoch. Víno dozrievalo v nových barikových sudoch( 100% maďarských) 16 mesiacov.

Obsah alkoholu

14,5 obj. %

Extrakt bez cukru

34,5 g/l

Obsah kyselín

5,0 g/l

Zvyškový cukor

1,8 g/l

Charakteristika vína

Je to víno hlbokotmavej až prechodom do čiernej farby, s fialovými reflexmi a na stene pohára malujúce husté oblúky. Výnimočné bohatstvo arómy tohto vína tvoria slané, minerálne, ovocné znaky a sladké koreniny. Slivka, malina a višňa ovládajú chuťovú charakteristiku tohto vína, do ktorej sa integrujú aj znaky kakaa a kávy. Pitím cítime dynamickú prítomnosť kyselín, vyzdvihujúc prítomnosť zrelých ovocí. Napnuté taníny krásne držia toto víno, garantujúc tejto kvality ešte dlhé roky počas doby fľaškového zrenia.

Zrelosť vína

Víno sa veľmi dobre pije i teraz, no vrchol  dosiahne až okolo roku 2026 – 2027.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info