Attila cuvée

Attila cuvée

Je to premiérový sudový výber, doslova esencia vinárstva GERE. Na prípravu vína boli použité úplne nové sudy. Víno je tmavopurpurovej farby, v pohári až čierne. Pre čuchové bunky je priam ilúziou, vôňa je krásna a komplexná, jej intenzita sa stále stupňuje. Eukalyptus, úžasná mineralita, horká čokoláda, po dekantovaní i dokonale prezreté ovocie. V chuti je taktiež množstvo ovocia, preniká do všetkých kútov úst udržiavané kyselinami a mladými tanínmi v dokonalej rovnováhe. Jeho krásny obraz dotvárajú v dlhej dochuti minerály a údené arómy. Víno je krásne scelené, komplexné a jeho spanilosť sa archiváciou stále graduje.

76,79 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2011

Charakteristika sezóny

Bol to krásny ročník, v ktorom sa však objavilo aj zopár výziev. Na jar a skoré leto bolo veľa zrážok, niekedy i s prietržou mračien, ba objavil sa i ľadový dážď. No našťastie, leto bolo jasné a teplé, obohatené o slnečné jesenné počasie počas vinobrania. Zrodil sa tak krásny vyrovnaný ročník.  

Odroda viniča

Cabernet Franc –  50 %, Merlot – 35 %, Cabernet Sauvignon – 15 %

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Ördögárok, Kopár, Konkoly

Vek viniča

11-14 rokov

Počet krov viniča na 1 hektár

 7 200

Výnosnosť viniča na 1 hektár

25 hl

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x120 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

Koniec septembra až koniec októbra.

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala vo veľkých drevených kadiach, biologické uvoľňovanie kyseliny jablčnej v nových barikových sudoch. Víno sa dostalo sa do kontaktu iba s novými barikovými sudmi, dozrievalo v 300 litrovom sude  16 mesiacov.

Obsah alkoholu

14,5 obj. %

Extrakt bez cukru

35,6 g/l

Obsah kyselín

5,2 g/l

Zvyškový cukor

n.d.

Dostupnosť vína

Od augusta 2014

Charakteristika vína

Je to premiérový sudový výber, doslova esencia vinárstva GERE. Na prípravu vína boli použité úplne nové sudy. Víno je tmavopurpurovej farby, v pohári až čierne. Pre čuchové bunky je priam ilúziou, vôňa je krásna a komplexná, jej intenzita sa stále stupňuje. Eukalyptus, úžasná mineralita, horká čokoláda, po dekantovaní i dokonale prezreté ovocie. V chuti je taktiež množstvo ovocia, preniká do všetkých kútov úst udržiavané kyselinami a mladými tanínmi v dokonalej rovnováhe. Jeho krásny obraz dotvárajú v dlhej dochuti minerály a údené arómy. Víno je krásne scelené, komplexné a jeho spanilosť sa archiváciou stále graduje.

Apelácia

DHC – Villány, PREMIUM

Zrelosť vína

Víno chutí výborne i teraz, no jeho vrcholné prepuknutie očakávame okolo roku  2020-2022.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info