Attila cuvée

Attila cuvée

Je to premiérový sudový výber, doslova esencia vinárstva GERE. Na prípravu vína boli použité úplne nové sudy. Víno je tmavopurpurovej farby, v pohári až čierne. Pre čuchové bunky je priam ilúziou, vôňa je krásna a komplexná, jej intenzita sa stále stupňuje. Eukalyptus, úžasná mineralita, horká čokoláda, po dekantovaní i dokonale prezreté ovocie. V chuti je taktiež množstvo ovocia, preniká do všetkých kútov úst udržiavané kyselinami a mladými tanínmi v dokonalej rovnováhe. Jeho krásny obraz dotvárajú v dlhej dochuti minerály a údené arómy. Víno je krásne scelené, komplexné a jeho spanilosť sa archiváciou stále graduje.

93,76 € s DPH

Výrobca: Vinárstvo Gere Attila

Ročník

2012

Charakteristika sezóny

Zima bola chladná a relatívne dlhá. Od apríla bolo krásne slnečné počasie až do júla, kedy už bolo počasie studenšie a charakterizovali toto obdobie už dažde. V tomto období neboli trvalé dažde, ale jednotlivé dažde boli výdatnejšie, občas aj s prietržou mračien. Od začiatku, stredu augusta už zase sa vrátilo letné počasie s vysokými teplotami. Až do začiatku oberačky bolo letné počasie s priemernými teplotami 25 – 28 ºC, bez dažďov. Hrozno sa po celý rok vyvíjalo veľmi pekne, pozerajúc na viniče pohľad dodával vitalitu, pravdepodobne viniče prezentovali doteraz svoju najkrajšiu formu.

Odroda viniča

Cabernet Franc –  50 %, Merlot – 35 %, Cabernet Sauvignon – 15 %

Pôvod hrozna

Villány

Oblasť

Ördögárok, Kopár, Konkoly

Vek viniča

14-17 rokov

Spôsob výsadby

Stredne vysoký kordón, 230x120 integrovaná produkcia

Obdobie zberu

Koniec septembra až koniec októbra.

Technológia výroby

Fermentácia prebiehala vo veľkých drevených kadiach, biologické uvoľňovanie kyseliny jablčnej v nových barikových sudoch. Víno sa dostalo sa do kontaktu iba s novými barikovými sudmi, dozrievalo v 300 litrovom sude  16 mesiacov.

Obsah alkoholu

15,5 obj. %

Extrakt bez cukru

35,3 g/l

Obsah kyselín

5,7 g/l

Zvyškový cukor

5,2 g/l

Charakteristika vína

Prvý dotyk nám dáva chuť zrelého vína. Sušené slivky, višňa, čierne ríbezle, káva a znaky kakaových bôbov sú charakteristické znaky tohto všestranného vína. Degustáciou elegantné a vibrujúce víno, ktoré sa vyznačuje aj komplexnosťou a pocitom dlhej príchute. Vedomé používanie sudov sa dobre integrujú do aróm čiernych bôbov, ktoré ešte obohacujú príchute bieleho korenia a korenín z východu. Taníny výborne podporujú toto víno, ale ešte obsahujú veľa rezerv.

Zrelosť vína

Víno chutí výborne i teraz, no jeho vrcholné prepuknutie očakávame okolo roku  2023-2025.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info